Lodz International Studies Academy - Poland

Media i dziennikarstwo międzynarodowe

Kierunek - Stosunki międzynarodowe

specjalność

Media, dziennikarstwo międzynarodowe i radiowo-telewizyjne

Jest to bardzo ciekawa specjalność dyplomowa dla osób interesujących się mediami, obejmująca szeroki obszar komunikacji społecznej i mass mediów. Wykłady specjalizacyjne poszerzają wierzę studentów o problemy warsztatu dziennikarskiego. W XXI wieku coraz większą rolę odgrywa dziennikarstwo międzynarodowe.

Z tego właśnie zakresu studenci przygotowują swoje prace magisterskie. Dyplom ze specjalnością "Media, dziennikarstwo międzynarodowe i radiowo-telewizyjne" daje możliwości podjęcia pracy w takich instytucjach jak: prasa, radio, telewizja, public relations. W dobie integracji europejskiej istnieją duże szanse znalezienia pracy w Unii Europejskiej.

Specjalność Media, dziennikarstwo międzynarodowe i radiowo-telewizyjne kończy się napisaniem pracy licencjackiej bądź magisterskiej z tej dziedziny. Seminarium prowadzą dr Anna Seweryn i dr Anna Nowakowska-Dryk.