facebook twitter english русский türk mapa kontakt home

Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi
Lodz International Studies Academy (LISA) - Poland

logo WSSM
1 2 3 4 5 6
dlaStudenta
Konferencja Łódzkie Bogate Językami

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14 maja 2012r. w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych odbyła się konferencja  "Łódzkie językami bogate"

 

Konferencja idealnie wpisała się w trwający obecnie paneuropejski projekt „Language Rich Europe”, który ma na celu zwrócenie uwagi przedstawicieli rządów, biznesu oraz społeczeństw na kwestie związane z komunikatywnością w językach obcych. Szerzej o tym aspekcie opowiedzieli w swoich prelekcjach przedstawiciele instytucji unijnych, w tym europoseł dr Jacek Saryusz Wolski. Z kolei w części poświęconej województwu łódzkiemu można było posłuchać wystąpień m.in. posła Johna Godsona oraz senatora Ryszarda Bonisławskiego.

 

Gościem konferencji był również Henryk Sawka – znany rysownik i satyryk. Pełni on także funkcję ambasadora kampanii społecznej „Język to podstawa. Ucz się języków!”, która jest organizowana przez Fundację Instytut Jakości w Edukacji, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych (PASE) oraz Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy w Polsce (IAA Poland Chapter). Henryk Sawka wykonał na konferencji  kilka znakomitych rysunków, które w charakterystyczny dla autora sposób ukazują ludzkie słabości w kwestii nauki języków obcych.

 

Wśród partnerów i organizatorów konferencji nie zabrakło Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, Urzędu Miasta Łodzi, Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych, centrum szkoleniowego British Centre Regionalnej Organizacji Turystyczna Województwa Łódzkiego, Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz polskiego biura University of Cambridge ESOL Examinations.