facebook twitter english русский türk mapa kontakt home

logo WSSM
Dzień Kultur i Języków Europejskich 2008.05

Znajomość języków obcych jest dzisiaj sprawą bardzo ważną. Młodzi ludzie, którzy w przyszłości chcieliby mieć ciekawą pracę już od najwcześniejszych lat życia powinni uczyć się języków obcych. Nikomu też nie trzeba tłumaczyć jak przydaje się znajomość języków obcych, gdy podróżujemy po świecie. Studenci filologii angielskiej, germańskiej, włoskiej i hiszpańskiej postanowili zachęcić do nauki języków młodszych kolegów ze szkół średnich. Przygotowali 4 krainy językowe - angielską, niemiecko- szwajcarsko – austriacką, włoską i hiszpańską. Zaproszeni licealiści przechodzili przez poszczególne krainy, gdzie nie tylko dowiadywali się ciekawych rzeczy, ale także odpowiadali na pytania. Ci, którzy zdobyli najwięcej punktów dostali ciekawe nagrody. Młodzi ludzie byli pod ogromnym wrażeniem. Powiedzieli, że za rok bardzo chcieliby znowu wziąć udział w tej imprezie.